برنامه های شهرداری تهران به مناسبت عید غدیرخم

برنامه های شهرداری تهران به مناسبت عید غدیرخم
شناسهٔ خبر: 3707 -
مجتبی عبداللهی تلاش می کنیم برای اجرای برنامه های کیفی عید سعید غدیرخم، با مساجد، هیئات مذهبی، گروه ها و تشکل های مردم نهاد در برگزاری برنامه ها تعامل و مشارکت هوشمندانه برقرار کنیم.

به گزارش تهران فردا؛ مجتبی عبدالهی ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید غدیرخم اظهار کرد: ویژه برنامه های پاسداشت این عید سعید در راستای ایجاد نشاط و شادی دینی و اجتماعی با بهره مندی از الگوی شادی در اسلام و با تاکید بر لزوم بهره گیری از اصول هنری در اجرای برنامه‌های پیش بینی شده و هماهنگی به منظور ایجاد انسجام و وحدت رویه فکری و عملی بین فعالان و تشکل های مردم نهاد در موضوع غدیر برگزار می شود.

وی ضمن تأکید بر مردمی بودن برنامه ها و مشارکت عمومی شهروندان در اجرای برنامه ها افزود: تلاش می کنیم برای اجرای برنامه های کیفی عید سعید غدیرخم، با مساجد، هیئات مذهبی، گروه ها و تشکل های مردم نهاد در برگزاری برنامه ها تعامل و مشارکت هوشمندانه برقرار کنیم.

عبدالهی، تعظیم و تکریم شعائر اسلامی با محوریت عید سعید غدیر، تقویت وحدت و انسجام اسلامی با تأکید بر عید سعید غدیر به عنوان عید «الله اکبر»، ارتقای نشاط اجتماعی عموم شهروندان و تعمیق مولفه های سبک زندگی اسلامی – ایرانی را از اهداف اجرای ویژه برنامه های عید سعید غدیر برشمرد.

وی با اشاره به برپایی جشنواره ولایت گفت: جشنواره های فرهنگی، هنری و ورزشی مناطق ۲۲ گانه در بوستان های منتخب به همراه اجرای ویژه برنامه های نورافشانی و استیج بر اساس دستورالعمل ابلاغی داستان تابستان از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی مناطق ۲۲ گانه در شهر تهران برگزار می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری مراسم تجلیل و تکریم سادات شهید مدافع حرم خبر داد و گفت: این مراسم به مناسبت دهه ولایت به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۶ در ایوان شمس برگزار می شود.

ویژه برنامه عیدانه‌ ولایت در بوستان ولایت

وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه عیدانه‌ ولایت گفت: این ویژه برنامه با هماهنگی صدا و سیما و اجرای رادیو ولایت به همراه غرفه های متنوع در کنار برنامه استیج از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۹ و با همکاری سازمان های فرهنگی هنری و  ورزش و تندرستی در بوستان ولایت اجرا می شود.

READ  ویژه‌نامه اقتصاد مقاومتی «رسانه» منتشر شد

به گفته عبدالهی، برگزاری مراسم شب شعر غدیر و تجلیل و تکریم شاعران فعال در موضوع غدیر با عنوان «سایه سار ولایت» به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۳ ، برگزاری مراسم تجلیل و تکریم سادات در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با عنوان «سلاله‌ی سادات» به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه  20 را از دیگر برنامه های اختصاصی دهه ولایت به شمار می رود.

اجرای ۱۱۰ جشن ویژه در ۱۱۰ مسجد منتخب شهر تهران

وی از برگزاری ۱۱۰ جشن ویژه در ۱۱۰ مسجد منتخب شهر تهران خبر داد و گفت: این جشن ها با عنوان عید ولایت (عقد اخوت) با هم افزایی رسانه ای و تبلیغی به همراه اعزام سخنران های برجسته به منظور ارائه الگوی شادی در اسلام اجرا می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: علاوه بر آن اجرای همزمان مراسم عقد اخوت به صورت نمادین معاونت امور اجتماعی و فرهنگی مناطق ۲۲ گانه با همکاری بنیاد بین‌المللی غدیر و مرکز فعالیتهای دینی درنظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین همایش و جشن باشکوه «یاوران ولایت» عید سعید غدیر در میدان امام حسین(ع) با حضور آحاد شهروندان تهرانی از سوی سازمان فرهنگی هنری با همکاری بنیاد بین المللی غدیر برگزار می شود.

ارائه خدمات فرهنگی به شهروندان در جشنواره‌های ولایت برج میلاد و باغ موزه قصر

عبدالهی از برگزاری دو جشنواره‌ی ولایت در برج میلاد و باغ موزه قصر خبر داد و گفت: در این جشنواره دهه ولایت ضمن غنی سازی اوقات فراغت شهروندان، خدمات فرهنگی نیز به مخاطبان و بازدیدکنندگان ارائه می شود.

وی همچنین از برپایی عید پهلوانی خبر داد و گفت: جشن و همایش ویژه باستانی کاران با محوریت اخلاق جوانمردی با الگوی حضرت امیرالمومنین علی(ع) در دهه‌ی ولایت از سوی سازمان ورزش و تندرستی شهرداری تهران برگزار می شود.

به گفته عبدالهی، برنامه ریزی جهت نصب پرچم “علی ولی ا…(ع)”در سردرب منازل شهروندان تهرانی از سوی سازمان زیباسازی با همکاری سازمان بسیج شهرداری تهران خبر داد و افزود: اهدای بلیط رایگان اتوبوس به سادات با نام های علی، امیر، حیدر در روز عید سعید غدیرخم، برگزاری مسابقه حفظ خطبه غدیر در بین کارکنان شهرداری تهران مرکز فعالیتهای دینی از دیگر برنامه های تدارک دیده شده است.

READ  یار مهربان انسان

نورافشانی ایوان انتظار در عید سعید غدیر خم

وی با اشاره به اجرای طرح منتظران ولایی گفت: برنامه ریزی و اجرای ویژه برنامه فرهنگی و جشن ویژه کودکان و نوجوان در طول دهه ولایت به همراه نورافشانی در عید سعید غدیر خم در ایوان انتظار به همت شرکت بهره برداری مترو با همکاری سازمان فرهنگی هنری صورت می گیرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: همچنین ایستگاه های نسیم بهشت جهت پاسخگویی به شبهات در ایستگاه های منتخب مترو در طول دهه ولایت از سوی شرکت بهره برداری مترو برپا می شود.

وی، طراحی و انتشار ویژه برنامه‌ی دهه‌ی ولایت توسط موسسه همشهری و بهره گیری از ظرفیت مجلات وابسته و همچنین هویت بخشی به سیمای بصری شهر با محوریت روایات و جملات قصار نبی مکرم اسلام(ص) و امیرالمومنین علی(ع)، اشعار و طرح های فاخر گرافیکی و بیانات امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص عید غدیر با بهره گیری از ظرفیت های تبلیغی از جمله پرتابل ها، بیلبوردها، عرشه های پل و تبعیت از شعار واحد  را از دیگر برنامه های تبلیغی و ترویجی برشمرد.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران،عبدالهی با اشاره به روزهای هفته ولایت افزود: شنبه یازدهم شهریورماه با عنوان روز «ولایت و مردم سالاری دینی»، یکشنبه دوازدهم شهریورماه با عنوان روز «ولایت، بصیرت، دشمن ستیزی»، دوشنبه دوازدهم شهریورماه با عنوان روز «ولایت، محور وحدت اسلامی»، سه شنبه چهاردهم شهریور ماه به عنوان روز «قرآن و عترت»، چهارشنبه پانزدهم شهریورماه به عنوان روز «ایثار و دفاع از حریم ولایت»، پنجشنبه شانزدهم شهریور ماه به عنوان روز «ایثار و دفاع از حریم ولایت»، جمعه هفدهم شهریور ماه به عنوان روز «ولایت، مهدویت، عدالت» و شنبه هجدهم شهریور ماه به عنوان روز «غدیر، امامت و ولایت» نام گذاری شده است.

انتهای پیام