عید غدیر خم انتخاب راه درست زندگی توسط بشریت است

عید غدیر خم انتخاب راه درست زندگی توسط بشریت است
شناسهٔ خبر: 3703 -
سرپرست وزارت علوم، در مراسم جشن اعیاد سعید قربان و غدیر خم و دهه امامت و ولایت بیان کرد: ابلاغ پیام وحی در روز غدیر خم توسط پیامبر اکرم (ص) فلسفه و منطق مهمی دارد که بعد اصلی آن، نقش دین در سعادت دنیوی و اخروی انسانهاست .

به گزارش تهران فردا؛ دکتر سیدضیاء هاشمی در مراسم جشن اعیاد سعید قربان و غدیر خم و دهه امامت و ولایت، در جمع مدیران و کارکنان ستاد وزارت علوم اظهار داشت: ابلاغ پیام وحی در روز غدیر خم توسط پیامبر اکرم (ص) فلسفه و منطق مهمی دارد که بعد اصلی آن، نقش دین در سعادت دنیوی و اخروی انسانهاست و یاد آوری واقعه غدیر در واقع توجه به اصل اختیار انسانهاست که راه درست زندگی را که همان راه دین الهی است انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: عید غدیر خم عید امامت و در راستای نبوت است و پیامبر اکرم (ص) که اشرف مخلوقات جهان است، اشرفترین فرد بعد از خود را معرفی می کند و ما به پیروی از پیامبر اکرم (ص) و امیر المومنین حصرت علی (ع) افتخار می کنیم.

READ  شروع دوباره تحریم نقض قوانین و تعهدات قبلی است

دکتر هاشمی اظهار داشت: نه تنها شیعیان ایران به پیروی از راه حضرت علی (ع) افتخار می کنند بلکه اهل سنت و مذاهب دیگر ایران و جهان نیز به ایشان علاقه و تعلق خاطر دارند.

وی تاکید کرد: آشنایی با مناسبت های دینی مانند غدیر کافی نیست بلکه باید دین را راه روشن زندگی بدانیم و به این نکته توجه کنیم که عید غدیر یادآور مدیریت صالحان در جامعه است که در این مدیریت بهبود شرایط زندگی در کنار اخلاق و عدالت طلبی و انسان دوستی جریان دارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر هاشمی تاکید کرد: همه ما در جایگاه مدیر، کارمند، استاد و دانشجو باید تلاش کنیم به بهترین شکل ممکن وظایف خود را انجام دهیم و با بهره گیری از رهنمودهای دین، سعادت خود و جامعه را تامین کنیم.

READ  آنچه در خوزستان برای مردم پیش آمد دل انسان را می خراشد/ حکومت ها موظفند به فکر مردم باشند

انتهای پیام